Loki.PL

Pojedyncze ostrzeżenie!

Jest z nami od: 04.06.2015

Ostatnie zalogowanie: 24.03.2019

Wiek: 69

Płeć: Mężczyzna

PUNKTY

7474

Poziom Poziom Poziom Poziom Poziom

PYTANIA

997

Odpowiedzi na pytania użytkownika

7883

NAJLEPSZE ODPOWIEDZI

80

z
2111
wszystkich

 • Profil

Prezenty

zwiń
Proszę czekać, trwa ładowanie opisu...
 • Komentarze

 • Dzięki za naja :)

 • Twoje pytanie: "Chcialbyś żeby dziewczyna ostro rżneła cię w dupsko?" zostało usunięte przez moderatora. Wyjaśnienie: Pytanie narusza regulamin serwisu.

 • Twoje pytanie: "Minimini życie nie MiniMini nie?" zostało usunięte przez moderatora. Wyjaśnienie: Zadawaj pytania, na które istnieje możliwość udzielenia odpowiedzi. Jeśli to tylko możliwe, cały sens pytania powinien znajdować się w tytule pytania.

 • Chciałam napisać, że jeśli chodzi o One Piece, to mam czas zawsze i wszędzie, kiedy zobaczyłam, że napisałeś do mnie o 10, a ja ci odpisuję o 20 ;-( Niestety dopiero teraz usiadłam do laptopa, ale już spieszę z odpowiedzią.
  I napomnę tylko, że moja wypowiedź nie będzie jedną z krótszych, więc mam nadzieję, że cię nie zanudzę ;-)


  1. Jeśli chodzi o bohaterów, to zacznę od głównego. Luffy to bardzo fajnie wykreowana postać. Jest - przynajmniej w mojej opinii - najlepszym głównym bohaterem tasiemcowej serii, z którą się zetknęłam. A mam za sobą Bleacha, Naruto i HxH (2011). Wiem, że nie dużo, ale jednak.
  Nie będę za dużo zdradzała, bo nie chce ci psuć zabawy, jeśli jednak postanowisz skusić się na OP.
  Ale tak, Luffy, to nie ta postać, która chce jak najlepiej dla wszystkich. Oczywiście to dobry chłopak, ale zawsze robi wszystko tak, jak mu pasuje. Ech, o Luffym mogłabym napisać rozprawkę i szczerze, to używam wszystkich swoich sił, żeby tego teraz nie zrobić :D
  Dobrze, ale przejdę dalej. One Piece ma dużo bohaterów i nie zdarzyło mi się kogoś nie lubić. W sensie takim, że postać została źle wykonana, czy wykreowana. Są postacie, które są wkurzające, ale takie postacie są wszędzie. Są postacie, które są wielkimi chuiami i mam co nich mieszane uczucia, bo z jednej strony ich nienawidzę, a z drugiej uwielbiam. Antagoniści poszczególnych sag, czy arców są super. Może oprócz Morii, on w przeciwieństwie do reszty większych czarnych charakterów był dosyć słaby.
  Cała załoga jest świetnie wykreowana, uwielbiam każdego z nich.
  Jeśli chodzi o moce postaci, to Oda miał oryginalny pomysł. Szatańskie owoce mogą być zayebiście mocne albo do dupy. To jest taki ryzyk-fizyk. Ale niektóre postacie są po prostu tak silne, że hoho. Taki Shanks na przykład. Pojawia się już na początku serii, ale jest to postać sporadyczna. Wszyscy go znają i raczej trzęsą portkami na jego widok. Oda przedstawia go jako kompletnego badassa, mimo że nie znamy jego mocy. Nie widzieliśmy żadnej walki z jego udziałem, a i tak wszyscy wiemy, że to kozak.
  Nie wszystkie postacie w One Piece mają moc owocu, a i tak zdarzają się między nimi kozaki, także wiesz.
  W uniwersum One Piece mamy bardzo dużo ras. Są między innymi giganci, jak już zauważyłeś, jak również ryboludzie, syreny, minkowie (wolę angielską nazwę, jakoś nie lubię nazywać ich "norkami"), czy nawet krasnoludki. Plus parę innych. Są też centaury, satyry i harpie. Ogólnie taki miszmasz. I są oczywiście zwykli ludzie, którzy pomimo bycia człowiekiem, potrafią być bardzo wysocy (trzy metry i tak dalej) lub bardzo szczególnie obdarzeni przez naturę. I to, że jest sobie jakiś dziesięciometrowy gość, nie znaczy, że będzie kozakiem.
  Także w OP jest duża różnorodność postaci, nie będzie czegoś takiego, jak w Owari No Seraph, gdzie każdy ma mundur i broń (nie wiem, nie czytałam, cytuję tylko, co napisałeś) ;-)
  Sumując wszystko w spójną całość, do postaci w OP nie mogę się przyczepić. No, chyba, że bardzo bym chciała, ale tu nie o to chodzi.

  2. Oczywiście, że akcja się nuży. Jeśli chodzi o moje doświadczenie, to, kiedy oglądałam One Piece za pierwszym razem, to nie byłam strasznie znudzona (chociaż trudno mi się wypowiadać, bo to było 7 lat temu :D), ale oczywiście zdarzały się momenty. Aktualnie jestem w trakcie ponownego oglądania OP (tak od początku do końca) i powiem ci, że tam, gdzie akcja się dłuży, to moje tempo oglądania automatycznie spada. Mangi całej nigdy nie przeczytałam. Jeśli chcę zobaczyć jak wyglądał dany moment, to znajduję sobie odpowiednie rozdziały i czytam. Także nie wiem, jak o jest, kiedy czyta się mangę non stop. Podejrzewam, że tak samo, bo jednak manga ma 930 rozdziałów i takie czytanie może znużyć, nawet jeśli akcja jest okej.
  Tak mniej więcej od 2016 roku do połowy 2018 miałam przerwę od chińskich bajek i mang (jakoś mnie to wszystko odrzucało nie miałam czasu, przerzuciłam się na amerykańskie kino), ale OP zawsze czytałam. Co prawda nie co tydzień, tylko tak od czasu do czasu, ale mimo wszystko nie potrafiłam porzucić OP, bo to serio mój ulubiony tytuł. Nawet nie myślałam, żeby to porzucić, byłam już tak wkręcona w tę historię, że po prostu musiałam wiedzieć, co się dzieje.

  3. Pierwsze poważne starcie ma miejsce w drugiej sadze, jeśli się nie mylę. Pierwsza saga, to takie wprowadzenie w świat (chociaż i tak nie jest jest tam zawarte wszystko), poznawanie nowych członków załogi i walki są takie, że Luffy i reszta ma szansę na wygraną i przeciwnicy są dość słabi. Ogólnie to pierwsza saga ma miejsce w East Blue, które jest najsłabszym morzem, wiec to się rozumie samo przez się. W drugiej sadze Luffy spotyka przeciwnika i ma spory problem, by go pokonać. Zresztą tak samo jak reszta załogi. W trzeciej sadze przeciwnik nie jest trudny do pokonania, ale jest to jedna z moich ulubionych sag, bardzo poetyczna i wzruszająca ;-) Dopiero w czwartej sadze Luffy spotyka przeciwnika praktycznie nie do pokonania. To właśnie tam wskakuje na nowy poziom ze swoją mocą. Według dużej ilości osób jest to jedna z najlepszych walk. Dwie sagi dalej jest przeskok czasowy, w którym zawarty jest trening załogi. I po treningu Luffy jest kozakiem ;-) To znaczy, on zawsze był kozakiem, ale wiesz o co mi chodzi.

  4. Och, przekokszonych postaci jest od chuia w OP, więc jest mi trudno konkretnie napisać, kiedy się pojawiają. Ale wspomnę tyko o takim jednym panu, Mihawk się nazywa, jest mocnym kozakiem i pojawia się już w pierwszej sadze, w 23 odcinku.


  Mój avatar nie tylko przypomina Luffy'iego, ale nawet nim jest! :D

  Tak, Oda mimo że wie, jak zakończy One Piece, to cały czas dokłada różne pomysły i tak właśnie się to ciągnie. Ale ja nie narzekam ;-)

  Mam nadzieję, że jakoś ci te moje wypociny pomogą :D

 • Odrodzenie się w innym ciele nie wyklucza raju, zniknięcia i stania się nicością, stania się Twojej duszy częścią boskości itp.
  Niektórzy ludzie wierzą że gdy pozbędą się egoizmu, złości i pożądania rzeczy ziemskich to przestaną się odradzać