Kisieleczka

Jest z nami od: 23.05.2009

Ostatnie zalogowanie: 22.07.2019

PUNKTY

11423

Poziom Poziom Poziom Poziom Poziom

PYTANIA

408

Odpowiedzi na pytania użytkownika

4214

NAJLEPSZE ODPOWIEDZI

131

z
3249
wszystkich

 • Profil

Znajomi

Kluby

Użytkownik nie dołączył do żadnego klubu

Prezenty

Proszę czekać, trwa ładowanie opisu...
 • Komentarze

 • Nikt nie wie o jeździectwie wszystkiego. Można jeździć 3 miesiące i umieć/wiedzieć więcej niż osoba jeżdżąca 10 lat :)

 • Hejo to wygląda tak jest jazda i jak nie umiesz to ci dogada , że nie wrzesień Pani , ze masz to tamto umieć i nei rozumie , że mogłeś/aś się pomylić , dotego zarzuca tym co gorzej umią czy przyszli się nauczyć , że się nei starają sięstarają np ajzda wygląda tak n hali wszysc y stępują potem kłusująa jak ktos nie umei ma sprobowac albo na srodek i se stepuj i gadk amsz problem czy potruchta z koniem potem np wszyscy amcie przejechac stepem,klsuem rpz drazki a gy te soboy co umia mniej ccha rrze sei w ynei nei wolno a potem ngle stweirdza jak cche cie to mozecie chce zeby byli samodzielni a samej boi ie pusci osoby z koniem czy pretenje ze np pzszls 1 a jeszcze konai isodlasz czy ze niby sotisz i nci nierobisz gdy soob ktora ci pomga mowi wyraznie ze nie muisz pomoc czy porawia co zy koniu a babka co uczy druga kalse ejzidc istarsze anwet nei wolno sie zapytac cgdzie stoi jakajs rzecz boo chrzan jakby sie cos stalo a potem idzie ci omoc i tulamzy czm ie wydarla

 • Pozdrawiam.

 • Chciałabym się zwrócić do Ciebie z odpowiedzią na Twój komentarz w pytaniu: [LINK]
  Wszystko co napisałam w mojej odpowiedzi o koniach małopolskich zaczerpnęłam z moich notatek z lekcji

  "Jakie to są niepożądane cechy rasy małopolskiej z dużą domieszką folbluta?"
  Folbluty bardzo wpłynęły na wytworzenie koni małopolskich. Folbluty to konie dynamiczne, z brakiem wrażliwości, często bywają nadmiernie pobudliwe. Te cechy są niepożądane wśród koni małopolskich.

  "[...] to co zaliczysz do wad dla innych może być cechą"
  To nie ja zaliczam te cechy do wad tylko hodowcy tych koni.

  "Na jakiej podstawie napisałaś że konie te często kuleją oraz mają problemy z kręgosłupem?"
  Te konie są podatne na gnicie strzałki kopytowej, zapalenie ścięgien, reumatyzm mięśniowy, często występuje u nich również szpat. Te wszystkie dolegliwości mogą być przyczyną częstych kulawizn- te konie są na nie bardziej podatne.

  Problemy z kręgosłupem są przede wszystkim u tej rasy dziedziczone. Np. zwyrodnienie kręgosłupa, u tej rasy występuje niezwykle często.

  "Każdy koń źle znosi samotność i nie musi to się odnosić tylko do koni Młp. Nie uważam tego za wadę dot rasy."
  Nie wszystkie rasy źle znoszą samotność. Konie oldenburskie, trakeńskie, paso fino, koń berberyjski nie przepadają za towarzysztwem innych koni (zwłaszcza nie swojego gatunku), czy zwierząt.
  PS. Młp to nie jest skrót rasowy tej rasy. Skrótem rasowym jest "m"

  "Skąd możesz wiedzieć do ilu właścicieli przywiąże się koń młp?"
  Tu nie mam konkretnej odpowiedzi. Napisałam to z notatek z lekcji. Mój nauczyciel jest zwolennikiem tej rasy i myślę, że ma racje, gdyż ma wieloletnie doświadczenie z tą rasą.

 • A ile mniej więcej lonżujesz konia przed jazdą ?

 • Instruktorzy super :) Obozy fajnie...ja polecam...konie kochane :) No super...:)Hmmm...albo w stajni można cały dzień albo jest gdzie chodzić...polecam serio ; *

 • Jest Kisielnica, Quznia i Forteca. Nie ma zadnej Twierdzy bo tak nazwyala sie kiedys forteca, a na poznanskiej juz nie ma zadnej stajni.
  Powiem Ci szczerze ze takiej typowo "szpotrowej" stajni to tutaj nie ma. Zawodnicy z Fortecy startuja na zawodach w skokach , Ja planuję też zdawać niedługo odznakę, ale na zawody z ktorejs z pobliskich stajni to raczej nie pojedziesz, no, chyba ze naprawdę dobrze jezdzisz. W Ksisielnicy nie jezdza na zawody, tylko ujezdzenie niepelnosprawnych a w Quzni jest rekreacja raczej i to na małych koniach, kucach. My w Fortecy jak mowilam skaczemy, jedna zawodniczka w klasie N nawet ale o zawodach musialabys pogadac z wlascicelka i na pewno musialabys pokazac najpierw ze umiesz jezdzic i ze ewentualnie dalabys radę.
  Jeszcze tak tylko spytam z ciekawosci, bo nie jestes z lomzy, to gdzie bedziesz mieszkac? ;)